Profilaktyka stomatologiczna Łódź

 

Profilaktyka stomatologiczna Łódź

Zdrowe, wyleczone zęby to filar zdrowia całego organizmu. Filarem medycyny jest profilaktyka, w tym profilaktyka stomatologiczna. Nasz gabinet stomatologiczny Łódź realizuje ideę zapobiegania chorobom jamy ustnej poprzez zabiegi przeprowadzane przez nasze profesjonalne higienistki stomatologiczne. Pod ich opieką nasz gabinet działa jako Gabinet higieny, gdzie przeprowadzane są zabiegi : usuwania kamienia nazębnego, piaskowania zębów, instruktaże prawidłowej higieny jamy ustnej, fluoryzacja zębów, lakowanie zębów. Niezwykle ważne są też regularne przeglądy stomatologiczne. Nacisk położony na profilaktykę stomatologiczną skutkuje zdrowiem zębów, brakiem stanów zapalnych dziąseł, kości szczęki i żuchwy. Działania te zapobiegają tak przykrym dolegliwościom jak parodontoza, która nieleczona doprowadza do utraty zębów. Zmniejszenie ilości bakterii w jamie ustnej korzystnie wpływa na zdrowie całego organizmu, w tym tak ważnych narządów jak serce.

Usuwanie kamienia Łódź

Pacjenci często pytają o zabieg usuwania kamienia (skaling). Motywowani zwiększającą się świadomością konieczności eliminowania kamienia nazębnego dbają w ten sposób o swój wygląd i zdrowie. Mimo codziennej dbałości o higienę jamy ustnej istnieje konieczność przeprowadzania profesjonalnych zabiegów – szczególnie groźny jest kamień poddziąłowy, którego powstawaniu trudno zapobieć w domowych warunkach.

Piaskowanie zębów Łódź

Piaskowanie zębów to zabieg przeprowadzany piaskarką stomatologiczną z wykorzystaniem specjalnej soli, potocznie nazywanej piaskiem. Skierowany na powierzchnie zębów strumień soli i wody pod ciśnieniem usuwa drobne pozostałośći kamienia po skalingu. Usuwa także osady i przebarwienia zębów powstałe po kawie, herbacie czy papierosach.

Fluoryzacja zębów Łódź
Lakowanie zębów Łódź